Štefan Kišš

Ekonóm

Volám sa Štefan Kišš a ako poslanec Národnej rady sa venujem najmä verejným financiám, dôchodkom a kvalite štátnej správy.

Väčšinu svojho pracovného života som strávil na ministerstve financií. V roku 2016 sme založili Útvar hodnoty za peniaze, ktorý svojimi hodnoteniami štátnych projektov pomohol štátu ušetriť a lepšie investovať miliardy.

Túto stránku sme pre Vás pripravili, pretože Ficova štvrtá vláda svojimi rozhodnutiami zhoršuje životnú úroveň nás všetkých. Chceme, aby o tom mala verejnosť prehľadné informácie.

Moje projekty

Pred vstupom do Progresívneho Slovenska som sa pracovne venoval viacerým projektom v štátnej správe. Ich cieľom bolo predovšetkým zaviesť politiky postavené na dátach tak, aby boli peniaze daňovníkov využívané čo najlepšie a my sme sa na Slovensku mohli mať lepšie.

Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP)

Zakladateľ

V roku 2016 sme spolu s Martinom Filkom a Ľudom Ódorom založili na ministerstve financií Útvar hodnoty za peniaze. Naším cieľom bolo zabezpečiť, aby štátne projekty mali zmysel a priniesli čo najviac benefitov pre občanov za čo najmenej z ich daní. Útvar funguje dodnes a počas jeho fungovania sa mne a mojim kolegom podarilo odhaliť šetrenie na štátnych projektoch v hodnote vyše 2 miliárd eur.

Plán obnovy

Technická príprava dokumentu a koordinácia tímu

Plán obnovy a odolnosti je balík reforiem a investícií podporovaných z európskych zdrojov. Dokument Plánu obnovy je strategickou víziou pre moderné a prosperujúce Slovensko a konkrétne reformy, ktoré preto musí podniknúť. Pri vzniku dokumentu som pôsobil ako hlavný autor zodpovedný za technickú prípravu dokumentu. Koordinoval som široký medzirezortný tím, vďaka ktorému je dokument skutočne odborný a pripravený na pretavenie do praxe.

Kontakt

Sociálne siete

E-mail